1210Y0100272JCR
Overview of 1210Y0100272JCR
Part Number1210Y0100272JCR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 2700PF 10V C0G/NP0 1210
DatasheetsDownload 1210Y0100272JCR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1210Y0100272JCR
Specification of 1210Y0100272JCR
Capacitance
2700 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
10V
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)