1808J2K00680GCT
Overview of 1808J2K00680GCT
Part Number1808J2K00680GCT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 68PF 2KV C0G/NP0 1808
DatasheetsDownload 1808J2K00680GCT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1808J2K00680GCT
Specification of 1808J2K00680GCT
Capacitance
68 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
2000V (2kV)
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)