1808J2K00681JXT
Overview of 1808J2K00681JXT
Part Number1808J2K00681JXT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 680PF 2KV X7R 1808
DatasheetsDownload 1808J2K00681JXT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1808J2K00681JXT
Specification of 1808J2K00681JXT
Capacitance
680 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
2000V (2kV)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)