1808J2K00821MXT
Overview of 1808J2K00821MXT
Part Number1808J2K00821MXT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 820PF 2KV X7R 1808
DatasheetsDownload 1808J2K00821MXT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1808J2K00821MXT
Specification of 1808J2K00821MXT
Capacitance
820 pF
Tolerance
20%
Voltage - Rated
2000V (2kV)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)