1808J2K50120FCT
Overview of 1808J2K50120FCT
Part Number1808J2K50120FCT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 12PF 2.5KV C0G/NP0 1808
DatasheetsDownload 1808J2K50120FCT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1808J2K50120FCT
Specification of 1808J2K50120FCT
Capacitance
12 pF
Tolerance
1%
Voltage - Rated
2500V (2.5kV)
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)