1825Y1000332KCT
Overview of 1825Y1000332KCT
Part Number1825Y1000332KCT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 1825
DatasheetsDownload 1825Y1000332KCT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 1825Y1000332KCT
Specification of 1825Y1000332KCT
Capacitance
3300 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
100V
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)