2220Y1K00821JXT
Overview of 2220Y1K00821JXT
Part Number2220Y1K00821JXT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 820PF 1KV X7R 2220
DatasheetsDownload 2220Y1K00821JXT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 2220Y1K00821JXT
Specification of 2220Y1K00821JXT
Capacitance
820 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.165" (4.20mm)