2220Y1K00821MXR
Overview of 2220Y1K00821MXR
Part Number2220Y1K00821MXR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 820PF 1KV X7R 2220
DatasheetsDownload 2220Y1K00821MXR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 2220Y1K00821MXR
Specification of 2220Y1K00821MXR
Capacitance
820 pF
Tolerance
20%
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Temperature Coefficient
X7R
Features
Soft Termination
Ratings
Applications
Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.165" (4.20mm)