2220Y1K00822JXT
Overview of 2220Y1K00822JXT
Part Number2220Y1K00822JXT
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 8200PF 1KV X7R 2220
DatasheetsDownload 2220Y1K00822JXT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 2220Y1K00822JXT
Specification of 2220Y1K00822JXT
Capacitance
8200 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Temperature Coefficient
X7R
Features
Soft Termination
Ratings
Applications
Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.165" (4.20mm)