2220Y1K00822MDR
Overview of 2220Y1K00822MDR
Part Number2220Y1K00822MDR
ManufacturerSyfer
DescriptionCAP CER 8200PF 1KV X7R 2220
DatasheetsDownload 2220Y1K00822MDR Datasheet PDFPDF Icon
Price for 2220Y1K00822MDR
Specification of 2220Y1K00822MDR
Capacitance
8200 pF
Tolerance
20%
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Temperature Coefficient
X7R
Features
Soft Termination, High Temperature
Ratings
Applications
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)