628-43W2224-1TA
Overview of 628-43W2224-1TA
Part Number628-43W2224-1TA
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 43POS VERT SLDR
DatasheetsDownload 628-43W2224-1TA Datasheet PDFPDF Icon
Price for 628-43W2224-1TA
Specification of 628-43W2224-1TA
Flange Feature
Board Side (M3)
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A, 10A