628-43W2224-3N3
Overview of 628-43W2224-3N3
Part Number628-43W2224-3N3
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 43POS VERT SLDR
DatasheetsDownload 628-43W2224-3N3 Datasheet PDFPDF Icon
Price for 628-43W2224-3N3
Specification of 628-43W2224-3N3
Flange Feature
Board Side (4-40)
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A, 30A