628-43W2224-3ND
Overview of 628-43W2224-3ND
Part Number628-43W2224-3ND
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 43POS VERT SLDR
DatasheetsDownload 628-43W2224-3ND Datasheet PDFPDF Icon
Price for 628-43W2224-3ND
Specification of 628-43W2224-3ND
Flange Feature
Board Side (M3)
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A, 30A