630-47W1250-2ND
Overview of 630-47W1250-2ND
Part Number630-47W1250-2ND
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 47POS R/A SLDR
DatasheetsDownload 630-47W1250-2ND Datasheet PDFPDF Icon
Price for 630-47W1250-2ND
Specification of 630-47W1250-2ND
Flange Feature
Mating Side (M3)
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Backset Spacing
0.370" (9.40mm)