9T12062A6652BAHFT
Overview of 9T12062A6652BAHFT
Part Number9T12062A6652BAHFT
ManufacturerYageo
DescriptionRES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/8W 1206
DatasheetsDownload 9T12062A6652BAHFT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 9T12062A6652BAHFT
Specification of 9T12062A6652BAHFT
Status
Obsolete
Series
RT
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
YAGEO
Resistance
66.5 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Composition
Thin Film
Features
Temperature Coefficient
100ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Ratings
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)