ABC550-1T15
Overview of ABC550-1T15
Part NumberABC550-1T15
ManufacturerBel Power Solutions
DescriptionAC/DC CONVERTER 15V 150/550W
DatasheetsDownload ABC550-1T15 Datasheet PDFPDF Icon
Price for ABC550-1T15
Specification of ABC550-1T15
Series
ABC550 (550W)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
15V
Current - Output 1
7.33 A
Power (Watts)
150W (550W Forced Air)
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
90%
Size / Dimension
5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)