AE666R12B12S6
Overview of AE666R12B12S6
Part NumberAE666R12B12S6
ManufacturerConesys
DescriptionCONN PLUG FMALE 12POS CRIMP
DatasheetsDownload AE666R12B12S6 Datasheet PDFPDF Icon
Price for AE666R12B12S6
Specification of AE666R12B12S6
Connector Type
Plug, Female Sockets
Number of Positions
12
Shell Size - Insert
12-12
Orientation
6
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
600VDC