AE666R14B15S8
Overview of AE666R14B15S8
Part NumberAE666R14B15S8
ManufacturerConesys
DescriptionCONN PLUG FMALE 15POS CRIMP
DatasheetsDownload AE666R14B15S8 Datasheet PDFPDF Icon
Price for AE666R14B15S8
Specification of AE666R14B15S8
Connector Type
Plug, Female Sockets
Number of Positions
15
Shell Size - Insert
14-15
Orientation
8
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
600VDC