C0603C680J5GACAUTO7411
Overview of C0603C680J5GACAUTO7411
Part NumberC0603C680J5GACAUTO7411
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0603
DatasheetsDownload C0603C680J5GACAUTO7411 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C680J5GACAUTO7411
Specification of C0603C680J5GACAUTO7411
Series
SMD Auto C0G
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance
68 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Features
Low ESL
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)