C0603C680M5HACAUTO
Overview of C0603C680M5HACAUTO
Part NumberC0603C680M5HACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 0603 68PF 50V ULTRA STAB
DatasheetsDownload C0603C680M5HACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C680M5HACAUTO
Specification of C0603C680M5HACAUTO
Series
SMD Auto X8R HT150C
Package
Tape & Reel (TR)
Capacitance
68 pF
Tolerance
20%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
X8R
Operating Temperature
-55C ~ 150C
Features
Low ESL, High Temperature
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)