C0603C681J3GACAUTO
Overview of C0603C681J3GACAUTO
Part NumberC0603C681J3GACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 680PF 25V C0G/NP0 0603
DatasheetsDownload C0603C681J3GACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C681J3GACAUTO
Specification of C0603C681J3GACAUTO
Series
SMD Auto C0G
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Supplier
KEMET
Capacitance
680 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
25V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Features
Low ESL
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)