C0603C681J5GAC3190
Overview of C0603C681J5GAC3190
Part NumberC0603C681J5GAC3190
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0603
DatasheetsDownload C0603C681J5GAC3190 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C681J5GAC3190
Specification of C0603C681J5GAC3190
Series
SMD Auto C0G
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Supplier
YAGEO
Capacitance
27 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Applications
General Purpose
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)