C0603C681K1GAC7867
Overview of C0603C681K1GAC7867
Part NumberC0603C681K1GAC7867
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 680PF 100V NP0 0603
DatasheetsDownload C0603C681K1GAC7867 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C681K1GAC7867
Specification of C0603C681K1GAC7867
Series
SMD Comm C0G
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
KEMET
Capacitance
680 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
100V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Features
Low ESL
Ratings
Applications
General Purpose
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)