C0603C681K2RAL7867
Overview of C0603C681K2RAL7867
Part NumberC0603C681K2RAL7867
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 680PF 200V X7R 0603
DatasheetsDownload C0603C681K2RAL7867 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C681K2RAL7867
Specification of C0603C681K2RAL7867
Series
SMD Comm X7R SnPb
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
KEMET
Capacitance
680 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
200V
Temperature Coefficient
X7R
Applications
High Reliability, Bypass, Decoupling
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)