C0603C681K4RAC7867
Overview of C0603C681K4RAC7867
Part NumberC0603C681K4RAC7867
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 680PF 16V X7R 0603
DatasheetsDownload C0603C681K4RAC7867 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C681K4RAC7867
Specification of C0603C681K4RAC7867
Series
SMD Comm X7R
Package
Tape & Reel (TR)
Capacitance
680 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
16V
Temperature Coefficient
X7R
Applications
Bypass, Decoupling
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)