C0603C681K5RAL7867
Overview of C0603C681K5RAL7867
Part NumberC0603C681K5RAL7867
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 680PF 50V X7R 0603
DatasheetsDownload C0603C681K5RAL7867 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C681K5RAL7867
Specification of C0603C681K5RAL7867
Series
SMD Comm X7R SnPb
Package
Tape & Reel (TR)
Capacitance
680 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
X7R
Applications
High Reliability, Bypass, Decoupling
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)