C0603C681M8HACAUTO
Overview of C0603C681M8HACAUTO
Part NumberC0603C681M8HACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 0603 680PF 10V ULTRA STA
DatasheetsDownload C0603C681M8HACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C681M8HACAUTO
Specification of C0603C681M8HACAUTO
Series
SMD Auto X8R HT150C
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
KEMET
Capacitance
680 pF
Tolerance
20%
Voltage - Rated
10V
Temperature Coefficient
X8R
Operating Temperature
-55C ~ 150C
Features
Low ESL, High Temperature
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)