C0603C682F3GECAUTO
Overview of C0603C682F3GECAUTO
Part NumberC0603C682F3GECAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 6800PF 25V C0G/NP0 0603
DatasheetsDownload C0603C682F3GECAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C682F3GECAUTO
Specification of C0603C682F3GECAUTO
Series
ESD SMD Auto C0G
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
KEMET
Capacitance
6800 pF
Tolerance
1%
Voltage - Rated
25V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Features
Low ESL
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, ESD Protection
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)