C0603C682F8JAC7867
Overview of C0603C682F8JAC7867
Part NumberC0603C682F8JAC7867
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 6800PF 10V U2J 0603
DatasheetsDownload C0603C682F8JAC7867 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C682F8JAC7867
Specification of C0603C682F8JAC7867
Series
SMD Comm U2J
Capacitance
6800 pF
Tolerance
1%
Voltage - Rated
10V
Temperature Coefficient
U2J
Features
Low ESL, Low Dissipation Factor
Ratings
Applications
General Purpose
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)