C0603C682G3JACAUTO
Overview of C0603C682G3JACAUTO
Part NumberC0603C682G3JACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 6800PF 25V U2J 0603
DatasheetsDownload C0603C682G3JACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C682G3JACAUTO
Specification of C0603C682G3JACAUTO
Series
SMD Auto U2J
Capacitance
6800 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
25V
Temperature Coefficient
U2J
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Features
Low ESL, Low Dissipation Factor
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)