C0603C682F8JACAUTO
Overview of C0603C682F8JACAUTO
Part NumberC0603C682F8JACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 6800PF 10V U2J 0603
DatasheetsDownload C0603C682F8JACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C682F8JACAUTO
Specification of C0603C682F8JACAUTO
Series
SMD Auto U2J
Capacitance
6800 pF
Tolerance
1%
Voltage - Rated
10V
Temperature Coefficient
U2J
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Features
Low ESL, Low Dissipation Factor
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)