C0603C681K5GAC7867
Overview of C0603C681K5GAC7867
Part NumberC0603C681K5GAC7867
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 680PF 50V NP0 0603
DatasheetsDownload C0603C681K5GAC7867 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C681K5GAC7867
Specification of C0603C681K5GAC7867
Series
SMD Comm C0G
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Supplier
Murata Electronics
Capacitance
360 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Applications
General Purpose
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)