C0603C681K5RACAUTO
Overview of C0603C681K5RACAUTO
Part NumberC0603C681K5RACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 680PF 50V X7R 0603
DatasheetsDownload C0603C681K5RACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C681K5RACAUTO
Specification of C0603C681K5RACAUTO
Series
SMD Auto X7R
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Supplier
KEMET
Capacitance
680 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Features
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Bypass, Decoupling
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)