C0603C681J5RAL7867
Overview of C0603C681J5RAL7867
Part NumberC0603C681J5RAL7867
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 680PF 50V X7R 0603
DatasheetsDownload C0603C681J5RAL7867 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C681J5RAL7867
Specification of C0603C681J5RAL7867
Series
SMD Comm X7R SnPb
Package
Tape & Reel (TR)
Capacitance
680 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Applications
High Reliability, Bypass, Decoupling
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)