C0603C681J5RALTU
Overview of C0603C681J5RALTU
Part NumberC0603C681J5RALTU
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 680PF 50V X7R 0603
Price for C0603C681J5RALTU
Specification of C0603C681J5RALTU
Series
SMD Comm X7R SnPb
Package
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Bypass, Decoupling
Size / Dimension
0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034"" (0.87mm)
Lead Spacing
Lead Style
Capacitance
680pF