C1210X430F8HAC7800
Overview of C1210X430F8HAC7800
Part NumberC1210X430F8HAC7800
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 1210 43PF 10V ULTRA STAB
DatasheetsDownload C1210X430F8HAC7800 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1210X430F8HAC7800
Specification of C1210X430F8HAC7800
Series
SMD Comm X8R HT150C Flex
Capacitance
43 pF
Tolerance
1%
Voltage - Rated
10V
Applications
Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)