C1210X430J5HACAUTO
Overview of C1210X430J5HACAUTO
Part NumberC1210X430J5HACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 1210 43PF 50V ULTRA STAB
DatasheetsDownload C1210X430J5HACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1210X430J5HACAUTO
Specification of C1210X430J5HACAUTO
Series
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance
43 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
50V
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)