C1210X430M3HACAUTO
Overview of C1210X430M3HACAUTO
Part NumberC1210X430M3HACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 1210 43PF 25V ULTRA STAB
DatasheetsDownload C1210X430M3HACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1210X430M3HACAUTO
Specification of C1210X430M3HACAUTO
Series
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance
43 pF
Tolerance
20%
Voltage - Rated
25V
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)