C1210X430K8HAC7800
Overview of C1210X430K8HAC7800
Part NumberC1210X430K8HAC7800
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 1210 43PF 10V ULTRA STAB
DatasheetsDownload C1210X430K8HAC7800 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1210X430K8HAC7800
Specification of C1210X430K8HAC7800
Series
SMD Comm X8R HT150C Flex
Capacitance
43 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
10V
Applications
Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)