C1210X431K4HAC7800
Overview of C1210X431K4HAC7800
Part NumberC1210X431K4HAC7800
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 1210 430PF 16V ULTRA STA
DatasheetsDownload C1210X431K4HAC7800 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1210X431K4HAC7800
Specification of C1210X431K4HAC7800
Series
SMD Comm X8R HT150C Flex
Capacitance
430 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
16V
Applications
Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)