C1210X432K3HACAUTO
Overview of C1210X432K3HACAUTO
Part NumberC1210X432K3HACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 1210 4.3NF 25V ULTRA STA
DatasheetsDownload C1210X432K3HACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1210X432K3HACAUTO
Specification of C1210X432K3HACAUTO
Series
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance
4300 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
25V
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)