C1210X471F3HACAUTO
Overview of C1210X471F3HACAUTO
Part NumberC1210X471F3HACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 1210 470PF 25V ULTRA STA
DatasheetsDownload C1210X471F3HACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1210X471F3HACAUTO
Specification of C1210X471F3HACAUTO
Series
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance
470 pF
Tolerance
1%
Voltage - Rated
25V
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)