C48-16R22-19S10-402
Overview of C48-16R22-19S10-402
Part NumberC48-16R22-19S10-402
ManufacturerCinch Connectivity Solutions
DescriptionCONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload C48-16R22-19S10-402 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C48-16R22-19S10-402
Specification of C48-16R22-19S10-402
Connector Type
Plug, Female Sockets
Orientation
10
Cable Opening
1.152" (29.26mm)