C48-16R22-19S8-102
Overview of C48-16R22-19S8-102
Part NumberC48-16R22-19S8-102
ManufacturerCinch Connectivity Solutions
DescriptionCONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload C48-16R22-19S8-102 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C48-16R22-19S8-102
Specification of C48-16R22-19S8-102
Connector Type
Plug, Female Sockets
Number of Positions
19 (Power)
Shell Size - Insert
22-19
Orientation
8
Cable Opening
1.152" (29.26mm)