CMF551K7800BERE
Overview of CMF551K7800BERE
Part NumberCMF551K7800BERE
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 1.78K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF551K7800BERE Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF551K7800BERE
Specification of CMF551K7800BERE
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
1.78 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)