CRCW06032M70JNEA
Overview of CRCW06032M70JNEA
Part NumberCRCW06032M70JNEA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 2.7M OHM 5% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW06032M70JNEA Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW06032M70JNEA
Specification of CRCW06032M70JNEA
Status
Active
Series
CRCW
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Supplier
Vishay Dale
Resistance
2.7 MOhms
Tolerance
5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
200ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)