CRCW06032R70JNEAC
Overview of CRCW06032R70JNEAC
Part NumberCRCW06032R70JNEAC
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 2.7 OHM 5% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW06032R70JNEAC Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW06032R70JNEAC
Specification of CRCW06032R70JNEAC
Series
CRCW-C
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
2.7 Ohms
Tolerance
5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
200ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)