CRCW06032R70JNEB
Overview of CRCW06032R70JNEB
Part NumberCRCW06032R70JNEB
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 2.7 OHM 5% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW06032R70JNEB Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW06032R70JNEB
Specification of CRCW06032R70JNEB
Series
CRCW
Resistance
2.7 Ohms
Tolerance
5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
200ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)