CRCW0603300RDHEAP
Overview of CRCW0603300RDHEAP
Part NumberCRCW0603300RDHEAP
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 300 OHM 0.5% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW0603300RDHEAP Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW0603300RDHEAP
Specification of CRCW0603300RDHEAP
Series
CRCW-P
Resistance
300 Ohms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)