CRCW0603300RFHEAP
Overview of CRCW0603300RFHEAP
Part NumberCRCW0603300RFHEAP
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 300 OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW0603300RFHEAP Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW0603300RFHEAP
Specification of CRCW0603300RFHEAP
Status
Active
Series
CRCW-P
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Vishay Dale
Resistance
300 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
50ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)